PARAŠYKITE MUMS vargdieniu@gmail.com
PASKAMBINKITE MUMS +370 616 15723
PAAUKOK

Susivaldymo žirgeliai ir kiti darbai

Ir šią savaitę su vaikais veltui laiko neleidome. Ieškojome lobio šifruodami paslaptingus lapelius – čia Viktorija klastingai bando priversti vaikus skaityti, vėliau – skaičiuoti ir dar anglų mokytis. Taip pat paslėptų lobių troškimas paskatina tvarkingai ir laiku sugrįžti iš lauko. Beje, gal kuriam iš jūsų teko laimė paragauti lobio?

Gaminome susivaldymo arkliukus. Sutarėme, kad kiekvieną gavėnios savaitę bus vis kitoks pasiryžimas, kurį užrašysime ant lipnaus lapelio ir pridėsime prie savo arkliuko. Šią savaitę visos vienbalsiai valdėsi „nuo pykčio“… Kodėl arkliukai? Mintį padiktavo Lietuvos gimtadienis ir Vytis – ryžtingai nusiteikęs raitelis. Visoms buvo aišku, kad jei nevaldysi žirgelio, nežinia kur nuneš, o gal ir numes. Augustė ateinančią savaitę norėtų pasidaryti ne arkliuką, bet karvę.

Pirmadienį buvo prancūzas savanoris Tomas, kuris moko vaikus pantomimos. Jis suprato, kad pantomima turi būti su muzika ir judesiu. Tylūs pratimai neveikia. Tad šį pirmadienį bus „step dance“. Buvo ir nesusipratimas – Tomas sakydamas „think“ pasuko pirštą palei smilkinį. Merginos įsižeidė: „Jis pasakė, kad mes kvailos!“ Bet išsiaiškinome, jog jis tuo judesiu bandė pakviesti jas pagalvoti, kokį personažą jos norėtų suvaidinti. Kultūrinis nesusikalbėjimas.

Antradienį susipažinome su nauju tarptautiniu savanoriu Džiovani. Jis moko dainuoti. Bernadeta sužavėta.

Taip pat vyko ir įprasti užsiėmimai: šokio ir muzikos terapijos.

Svečiuose buvo fėja Giedrė. Labiausiai imponavo jos sijonas – Kristina nekantravo jį gauti. Ir gavo pati pirmoji. Tada vyko fėjų šokiai. Sužinojome, kad fėjos gimsta iš šypsenų ir kokių tų fėjų būna. Dabar turime naują padūkusio elgesio pateisinimą: „Aš esu išdaigų fėja!“

Kasdien naudojomės gražiu oru ir eidavome dūkti ant supynių.

Nekantriai laistome tulpes – labai laukiam kad išdygtų. Kartais išbandome įvairias dailės technikas. Vaikai norėtų pakartoti tapymą ant drobės pirštais sekant vieną youtube mokytoją. Kaip? Kiekvienas vaikas turi po dorbę ir paletę su reikalingų spalvų dažais. Ant ekrano dailininkė pati tapo ir aiškina kaip tai daryti. Kad visi spėtų, sustabdome. Net Jonui ši veikla patiko, nors paprastai meno dalykai jo nedomina.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.