PARAŠYKITE MUMS vargdieniu@gmail.com
PASKAMBINKITE MUMS +370 616 15723
Skirkite 1.2%

Projektas Pagalba Ukrainos karo pabėgėlių integracijai į Lietuvos visuomenę

Kauno arkivyskupijos Caritas programa „Vaiko gerovės institutas“ (VGI) nuo invazinio karo Ukrainoje pradžios priėmė pabėgėlių vaikus į „Angelų palėpės“ vaikų dienos centrą. Šiaurės Šalių Ministrų taryba finansavo VGI projektą, skirtą Šiaurės-Baltijos šalių nevyriausybinių organizaciųjų veiklai tema: Pagalba Ukrainos karo pabėgėlių integracijai į Lietuvos visuomenę (2023 05 15- 2024 05 15)

 

Dėl karo žmonės buvo priversti palikti savo namus, kaimus ir miestus. Dauguma tapo pažeidžiami. Daug kas dėl karo prarado artimuosius ir atsidūrė Lietuvoje be artimųjų paramos, sutrikę ir pasimetę.  Gavus finansavimą atsirado daugiau galimybių teikti reikalingą psichologinę pagalbą, padėti pagalbos reikalingiems pabėgėliams iš Ukrainos integruotis ir adaptuotis Lietuvoje.

Projektas mus įgalino teikti psichologinę ir socialinę paramą kiekvienam pabėgėlio statusą turinčiam asmeniui nuo 7 m. VGI turimų specialistų pagalba galėjo tai daryti. Mūsų komanda (ukrainietė psichologė, pati praėjusi karo baisumus, socialiniai darbuotojai ir vaikų užimtumo organizatoriai bei dailės terapijos pravedėjai) siekia padėti žmonėms, kuriantiems savo gyvenimus Lietuvoje.

 

Kas buvo nuveikta projekto metu:

       Dienos stovyklų organizavimas per moksleivių atostogas žiemą, pavasarį, vasarą ir rudenį. Tai didelė pagalba dirbantiems tėvams. Į Lietuvą vaikai dažnai atvyksta tik su mama, o kartais tik su močiute ir būna rūpestis, kur palikti nepilnamečius atostogų metu. Mūsų dienos centre vaikai būna saugūs, randa draugų ir užsiima naudingais dalykais.

       Pagalba vaikų integracijai Lietuvoje – vaikai dalyvauja korekcinėse pamokose, įvairiuose užsiėmimuose, kur išmoksta daryti įvairius rankdarbius, patiria socialinį ugdymą.

       Meno ir aroma terapijos užsiėmimai, savipagalbos ir paramos grupės suaugusiesiems.

       Informacinė pagalba sąveikaujant su valstybinėmis įstaigomis.

       Mokymo įstaigų paieška darželinukams ir moksleiviams.

       Supažindinimas su gyvenimo sąlygoms Kaune, Lietuvoje.

       Kultūrinių įvykių organizavimas ir dalyvavimas juose.

·       Pagalba vaikam ir suaugusiems mokantis lietuvių kalbos.

 

Pasibaigus projektui mūsų pagalba pabėgėliams ukrianiečiams nesibaigia – toliau tęsiame savo paramą tiems, kuriems reikia psichologinės ar socialinės pagalbos integruojantis į visuomenę, taip pat tęsiame darbą dienos centre, kur vaikai gali leisti laiką tiek po pamokų, tiek atostogų metu.