PARAŠYKITE MUMS vargdieniu@gmail.com
PASKAMBINKITE MUMS +370 616 15723
PAAUKOK

Giedrė tikrai yra fėja

Bene gražiausias šios savaitės momentas buvo paskutinis – penktadienio vakarą įvykę Šv. Mišios su T. Juozapu Marija gebančiu pastebėti kiekvieną vaiką ir įtraukti jį/ją į liturgiją. Štai pasiskundžia, kad per sunku vienam pakelti taurę ar Duoną ir vaikai turi padėti: palaikyti jo rankas iš abiejų pusių. Gražu. Leidžia jiems skaityti Šv. Mišių tekstus, kuriuos paprastai skaito vienas kunigas. Kunigas taip geba pakviesti vaikus skaityti Šventojo Rašto skaitinius, kad mūsų Bernadeta, kuri drovisi skaityti jei yra bent vienas pašalinis žmogus šalia, pasisiūlo paskaityti prieš mus visus vieną psalmės sakinį. Ko gi ne stebuklas?

Mūsuose atsirado naujas tylus berniukas Matas, kurio globėja šiuo metu yra buvusi fėja Giedrė. O gal ji ir tikra fėja, nes ji yra Juliaus krikšto mama. Berniukui čia patinka. Viskas. Ir lobių ieškoti ir darbelius daryti. Gal kiek mažiau – pamokėles ruošti.

Bernadeta du kartus šią savaitę atėjo pametusi gerą nuotaiką. Abu kartus baigiantis mūsų popietei ir jau pragiedrėjus nuotaikai mergaitė įvardino kodėl: nes norėjau būti su savo naujom draugėm. Prašiau jos kitą kartą pasakyti, kas jai negerai iš karto, nes pasakius, palengvėja. Bet Bernadeta logiška: – Kas iš to? Argi tada galėsiu būti su draugėm? Didelis dalykas, žinoti ko pyksti ir tai įvardinti! Tikimės, užteko jai laiko ir su naujom draugėm pabūti.

O Lukas į mūsų palėpę įneša daug giedrumo. Kaip jis sako: „Tėvai mane mokė tikėti savim ir Dievu. Ir aš tikiu savim.“ Ši jo nuostata padeda mums visiems.
Sėdi Lukas sporto aikštelėje ant tvoros ir sako: -Klasiokai klausė kokia gyvenimo prasmė, tai aš jiems atsakiau, jog vykdyti Dievo valią.
– Kad nueitume į Dangų. – Pratęsiu katekizminį apibrėžimą. – Nes jei vykdysi savo valią, tai nueisi į savo dangų.
-Į labai savotišką dangų.- Pritaria Lukas.
Lukas ir Daumantas – geri draugai. Ateinu į virtuvėlę, geria abu kakavą. Daumantas ima interviu iš Luko, kuris, atsieit, Kauno meras Matijošaitis.
-Koks jūsų statybų firmos pavadinimas? – Klausia Daumantas.
-Kask, griauk, statyk! – Pakeistu balsu surinka Lukas. Tuomet abu ilgai krizena.

Būta ir kitų svarbių pokalbių, bet jie ne man nutiko. Tačiau jie visi reikšmingi, parodantys kas vaikams rūpi ir kad jie dalijasi čia savo rūpesčiais. Net jei ir nežinome kaip tuos rūpesčius išspręsti ar poreikius patenkinti, vien pasidalinus pagerėja.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.