PARAŠYKITE MUMS vargdieniu@gmail.com
PASKAMBINKITE MUMS +370 616 15723
PAAUKOK

Berniukams čia irgi smagu!

Na štai, dar viena savaitė su daugiau pavasario ir arčiau Velykų.
Didžiausia naujiena ta, kad Angelų palėpėje atsirado berniukų. Toks šaunus berniukas Lukas ateina beveik kasdien, tada man rodos, lengviau ateiti ir Daumantui, ir Skomantui, ir Jonui. Labai džiaugiamės Jokūbu – Jono broliu, kuris ateina ketvirtadieniais pasavanoriauti. Su Daumantu ir jo draugais trečiadieniais ruošimės tikybos egzaminui į I gimnazijos klasę.

Nuogastavau, ką reiks veikti su paaugliais berniukais, kai tiek laiko praleidžiame su mažom mergytėm, kurios mieliausiai žaidžia mamas ir leliukus. Tačiau berniukai lygiai taip pat valandų valandas gali žaisti krepšinį. O kai pavargsta, žaidžia slėpynes. Jie itin išradingai ieško slėptuvių. Daumantas net manė užlipti ant spintos, bet suabejojo, ar nesulaužys. Slėpynių žadimuose mergaitės mielai laukiamos tačiau jos dar įtartinai stebi „naujokus“ kaip ir visa kita kas nauja.

Tik kai Jonas ateina, Bernadeta taip apsidžiaugia, kad pats Jonas neištveria nenusišypsojęs. Dar Bernadeta „Vakaro žvaigždelės“ kompaktuose atrado jai labai patinkančią giesmelę – Himną Meilei: „Meilė kantri, maloninga ir nepavydi, neieško sau naudos…“ Groja ir groja. Agnė mielai prisijungia. Tada klauso, fėjų paveikslėlius dirba arba šoka.

Bernadeta labai myli Agnę ir Viktoriją. Viktorija jai – mikštas mamos glėbys, ypač kai apsirengia švelnų megztinį.

Su Luku pasigaminome barometrą, kuris puikiai veikia.

Viktorija toliau rengia lobių paieškas.

Džiovani vis ateina, ir ateina pasiruošęs – mato kas neveikia, tai sugalvoja ką kita. Sako, net saldainių užantyje atsineša. Puiku, „Čiuvava!“

Kiti du savanoriai pasileido keliauti po pasaulį – Marius, kuris lituodavo, o mimas Tomas, jau grįš.

Ar mes ruošiame namų darbus? Žinoma. Išsiaiškinome, kad Agnei sunkokai einasi daugybos lentelė. Tai Viktorija sugalvojo kaip jai ir Bernadetai padėti – užrašė daugybos lentelę ant lentos. Ir pasimokė!

Su Kristina padarėme gavėnios darbelį, prašome pažiūrėti mūsų filmuką ir pasidaryti, pamatysite, kaip naštos palengvės, ypač kai uodės pradės kandžiotis. (Kristina paklausta kokį sunkumą norėtų atiduoti Jėzui ir palikti ant jo kryžiaus – jį gaminome iš smeigtukų ir siūlo – pasakė, kad jai sunku, kai uodai naktį kandžiojasi).

Mes su Viktorija supratome, kad mūsų vaikučiams su visais naujais žmonėmis ir netgi veiklomis reikia laiko apsiprasti, priimti jas. Pavyzdžiui, Giedrės fėjų darbeliai iš pradžių su nekantrumu buvo atmesti, o dabar vienas populiariausių užsiėmimų. Tačiau praėjo gal dvi savaitės. Taip mes guodžiame šokio ir muzikos terapijos mokytojas, kurių užsiėmime iki galo paprastai visi vaikai neišbūna.

Vakar Bernadeta manęs klausė ar man sunku gražiai elgtis prie kitų žmonių? Pasakiau, kad ne, nors nežinau ar tikra teisybė. O kam lengva?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.